STM32F407 discovery kit için ST’nin yayınladığı uygulamalar

http://www.st.com/web/catalog/tools/FM116/SC959/SS1532/PF252419?sc=internet/evalboard/product/252419.jsp#

adresine girin

kaynak

yazan linke tıklayın dosyalar inecektir.

İçindeki projeler:

projeler

 

Buraya kadarını yaptık artık, projelerden birini kopyalayalım, kendi başına ayrı bir proje olsun. Normalde yukarıdaki listede bulunan bütün projeler, tek bir kütüphane ile çalışıyor, hem keil’de ayarlar nasıl yapıyor öğrenmek hem de her proje için tek bir çalışma ortamı hazırlamak için IO_Toggle adlı projeyi kopyalayın.

Masaüstüne (veya indirdiğiniz dosyaların bulunduğu klasör dışındaki herhangi bir yere) “deneme” adında bir klasör oluşturun.

IO_Toggle içindeki bütün dosyaları oraya kopyalayın. İndirdiğiniz STM32F4-Discovery_FW_V1.1.0 klasöründe bulunan “Libraries” klasörünü de oluşturduğumuz(deneme) klasörüne kopyalayın.

deneme\MDK-ARM içindeki IO_Toggle.uvproj proje dosyasını açın.

ilk satırdaki #include “stm32f4_discovery.h” satırını silip yerine #include “stm32f4xx.h” yazın

 

Resimde işaretlediğim yere tıklayın:

keil1

 

Aşağıdaki resimde gösterdiğim kısımları silmek için, ortadaki “STM32F4xx_StdPeriph_Driver” grubuna tıklayın, sağ taraftaki dosyaların  üzerine tıklayıp, çarpıya basın, tek tek silin. Klasörümüzü değiştirdiğimiz için bunları baştan yüklememiz gerekiyor.

keil2

ortadaki “STM32F4-Discovery” grubunu hiç kullanmayacağız silin gitsin.

MDK-ARM grubundaki , startup_stm32f4xxx.s dosyasını da silip yeniden yükleyeceğiz. Şu dosya yolundaki dosyayı gösterin yeter:  Libraries\CMSIS\ST\STM32F4xx\Source\Templates\arm\startup_stm32f4xx.s , göterirken uzantı olarak all seçin yoksa sadece c uzantılıları göstereceği için dosya yok sanarsınız.

keil3

 

Yukarıdakiler yapmak yetmiyor, başka ayarlar da var, daire ile işaretlediğim kısımlara sırası ile tıklayın:

keil4

Göreceğiniz üzere dosyaların başında ..\..\..\..\ var, bunlar yanlış sadece ..\ olması gerekiyor, çünkü library klasörümüz bizim proje dosyamızın sadece 1 klasör üstünde bulunuyor. İster manüel olarak başlarını düzeltin,

keil5

isterseniz de tek tek dosya yolu gösterin:

keil6

 

 

Artık başarıyla derleme yapabilirsiniz, istediğiniz kütüphaneyi ekleyerek projeyi değiştirebilirsiniz.

One thought on “STM32F407 discovery kit için ST’nin yayınladığı uygulamalar

  1. Merhaba Gökhan,Ben stm32f407vg ile uğraşıyorum.2×16 lcd display sürmeye çalışıyorum googledan .h ve .c dosyalarını buldum include ettiğimde proje bir türlü derlenmiyor.Bu konu ile ilgili bi örnek çalışma veya önerinız var mı ?

Bir Cevap Yazın